Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan sorulara özet niteliğinde verdiğimiz cevaplar altta açılır pencereler içerisinde siz değerli ziyaretçilerimize sunulmuştur. Daha detaylı bilgi almak isterseniz blog sayfamızı ziyaret edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Özetle katalizör, egzoz borusuna bağlanan bir çelik aparattır. İçinde bulunan madenler sayesinde bu aparat zararlı gazların emisyonunu azaltarak zararlı gazları zararsız hale getirmeye yarar.

Katalizör egzoz aracılığıyla çevreye yayılmakta olan tehlikeli gazların daha az tehdit edici hale getirilmesini sağlar. Yani bir diğer deyişle katalitik konvertör adını verdiğimiz bu sistem egzoz emisyonunu azaltmaktadır ve böylece çevreye verilen zararı daha da aza indirmektedir. 

Katalitik Konvertör Paladyum, Platin, Rodyum ve Seryum içermektedir.

Katalizör geri dönüşümü konusunda henüz Türkiye’de hizmet veren bir tesis bulunmamaktadır. Ankara merkezli olarak hurda katalizörleri tüm Türkiye’de toplayan Atasoy Katalizör; katalizörleri ayrıştırma işlemi uyguladıktan sonra ihraç etmekte ve bunları ülke ekonomisine kazandırmaktadır.

Atasoy katalizör olarak Türkiye’nin 7 bölgesinde de hizmet vermekteyiz. Dilerseniz üstteki menüden bölge sorumlumuza ulaşabilir veya iletişim butonuna tıklayarak merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Her geçen gün büyüyen  ekibimizin bir parçası olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Platin, katalitik konvertörlerde kullanılan ve egzoz gazlarındaki zararlı gaz oranını düşüren değerli bir madendir. İşlenebilen, yumuşak yapıda metalik bir elementtir. 

En değerli metaller arasında yer alan paladyum, katalizör sistemlerinde egzozdan salınan emisyonu azaltmak için kullanılmaktadır.

Platin grubuna ait olan Rodyum, beyaz-gümüş rengindedir ve doğada çok az bulunur. Katalizör sistemlerinde platin ile birlikte kullanılır.

Petrol rafinerileri, biyogaz  tesisleri, kahve üretim tesisleri de havaya zararlı gazlar salmaktadır. Havaya salınan zararlı gazların emisyonunu azaltmak için katalizör sistemleri kullanılır. 

Katalizör hurda fiyatları XRF analiz cihazlarıyla analiz edilerek belirlenir.

Firmamızı tercih ederek katalizör hurdalarınızı geri dönüşüme kazandırmak isterseniz, şeffaf ve güvenilir analizimizin yanında düşük komisyonlarımızla yüksek kazanç elde edersiniz.

Diğer sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Sıfır katalizör ihtiyacınız mı var ? Elinizde olan hurda katalizörleri veya egzozları değerlendirmek mi istiyorsunuz ?